Stale młodzi inaczej emerytura to nie kara
Nadrzędną zaletą przejścia na emeryturę jest to, że nie należy już żyć z zegarkiem w ręku. Mimo to zdaniem niektórych to może być zwodnicze, albowiem bez rutyny pracy i rodziny możesz poczuć się zdezorientowana
Dążenie do ideału
Niemniej jednak to, iż jesteś na emeryturze, nie oznacza, że nie powinieneś mieć ciekawych planów oraz organizacji czasu. Pamiętaj, by przeznaczać ten czas na swoje ukochane zajęcia, w tym:
• zamiłowania,
• wolontariat,
• odwiedzanie wnuków,
• cokolwiek innego, na co masz chętkę!
Posiadamy dla Ciebie jeszcze kilka wskazówek, jakie pomogą Tobie przytulnie organizować sobie czas na emeryturze, by czerpać z niej wszystko to, co najlepsze.
Emerytura – jak wykorzystać jej potencjał?
By nie wpaść w marazm – określ harmonogram. Niemniej jednak organizuj swoje działania codziennie czy też co tydzień, a nie godzinę po godzinie. W ten sposób wiesz, że ćwiczysz we wtorki i czwartki, masz lekcje w środy oraz grasz w karty w piątki, bez przymusów pośpiechu od jednej aktywności do następnej. Nie przejmuj się zbytnio własnym harmonogramem, w przeciwnym razie Twoje dni będą drażniące, a emerytura stanie się wyrokiem, zamiast przynieść uczucia stałej młodości.
Mimo, że nie powinnaś pilnować stałego harmonogramu – prawda jest taka, że wszyscy potrzebujemy całościowych ram, w przeciwnym razie czas mija, a my tego nawet nie zauważamy. Może też pod żadnym pozorem nie być potrzebny ustalony harmonogram powszednich obowiązków. Dodatkowo, pozwól sobie na przeniesienie aktywności z współczesnej listy na jutro, w przyszłym tygodniu, a nawet przenigdy, jeżeli zdasz sobie sprawę, że jest to coś, czego tak de facto nie chcesz robić.