Kraków szykuje się na wybory

Głównym spośród globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Nasze województwa nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby aut na krajowych drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi całość infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.