ćwicz mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki gejszy

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z od czasu do czasu wolno też trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć nadal, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach wolno aktualnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.